מרפאת אלרגיה

טיפול במחלות אלרגיות הנובעות מרגישות-יתר של מערכת החיסון

? מה ניתן לברר באמצעות המרפאה 

אנו מבררים את הסיבות למחלות אלרגיות, על ידי תבחינים (טסטים) מיוחדים, המותאמים לכל בעיה. במקרים של  אלרגיה לתרופות (אנטיביוטיקה, חומרי הרדמה), כשאין בידנו טסט, מבצעים תבחין תגר (Challenge) בצורה מבוקרת. במקרים של אלרגיית-עור לקוסמטיקה, שמנים ארומטיים, מתכות, חמרים אקריליים ועוד'- מבצעים תבחין טלאי (Patch test) לחומרים אלה.

אנו נותנים יעוץ לפני ניתוחים, טיפולי שיניים ובדיקות רנטגן, כאשר קיים חשד לחומר ניגוד ("יוד"), תרופות וחמרי אילחוש (הרדמה מקומית)  במסגרת המרפאה בודקים את תקינות מערכת החיסון (זיהומים קשים וחוזרים, מחלות חסר חיסונים ומחלות תעסוקתיות (מחלות עור, מערכת הנשימה) אצל עובדי תעשייה ומלאכה.

            :טיפולים הניתנים במרפאה

במרפאה מטפלים על ידי חיסונים (אימונותרפיה) הניתנים בהזרקה של חומר אלרגני שהוא מיצוי של חומרים טבעיים. הטיפול מתחיל ב"בנייה" הדרגתית של רמת החיסון מדי שבוע במשך כ-3 חודשים. לאחר מכן מזריקים את החיסון מדי חודש כמנת "דחף", במשך 5-3 שנים. החיסונים מביאים לשיפור משמעותי אצל יותר מ- 2/3 מהמטופלים הסובלים מנזלת אלרגית: ירידה משמעותית בתופעות האלרגיות, הפחתה ניכרת בצריכת התרופות ושיפור באיכות החיים.

אנו נותנים חיסונים נגד עקיצות דבורים וצרעות כדי למנוע סכנת חיים עקב התפתחות של הלם אנאפילקטי בעת עקיצה חוזרת. חיסונים אלה מקנים הגנה של %95-98. במרפאתנו ניתנים גם עירוים של תרכיזי נוגדנים  (IVIg) לאנשים הסובלים מחסר-חיסוני או מירידה ברמת הנוגדנים (היפו-גמאגלובולינמיה) וכן טיפולי דה-סנסיטיזציה (הפחתת ריגוש) במקרים של רגישות אלרגית מסוכנת לתרופות.

        :בדיקות מעבדה ובדיקות עזר 

במעבדות של המרכז הרפואי מתבצעות בדיקות אלרגיות ואימונולוגיות מיוחדות כגון רמות של נוגדנים כולל  Total IgE, הערכה מעבדתית של תפקוד מערכת החיסון (סמנים של לימפוציטים, גירוי והפעלת לימפוציטים) ועוד. במסגרת הבירור ניתן לבצע בדיקות נשימה מתקדמות במעבדות מכון הריאות ובדיקות הדמייה (רנטגן, CT, MRI). היחידה נמצאת בקשר עם מחלקות בית החולים בהן ניתן לאשפז את המטופל להמשך בירור (פנימית, עור).

          :שירותי יעוץ לבית החולים

רופאי היחידה נותנים ייעוץ למחלקות בית החולים, במקרים של תגובות אלרגיות אנאפילקטיות (הלם, אנגיואדמה ואורטיקריה חריפה), אלרגיה לתרופות (כגון אנטיביוטיקה, חמרי אלחוש, חמרי ניגוד רנטגניים), דה-סנסיטיזציה לתרופות. כמו כן ניתנות הרצאות לרופאי המחלקות, סטג'רים, סטודנטים לרפואה ובית ספר לסיעוד.

                        :הסברה והדרכה 

היחידה הפיקה חוברות הסברה למטופלים בנושאים מגוונים (אסתמה, רגישות לקרדיות אבק בית, אלרגיה לעובשים, אלרגיה ללייטקס, אלרגיה לתרופות, עקיצות דבורים, אלרגיה למזון). ניתן להשיג את החוברות בעת ביקור במקום או לקבלן במייל/דואר על פי דרישה.

הנהלת המרפאה

פרופסור אליאס טיבי

יום ראשון : 8:00- 14:00 

 

צור קשר

שעות פעילות

השתתף במייל
כתובת

מספר פלאפון : 04-6508900

 

נצרת ישראל 15/6004

 

info@mysite.com

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Google+ Icon
  • Grey Instagram Icon