מונשמים כרוניים

אודות המחלקה 

מחלקת מונשמים כרוניים נוסדה לראשונה לפני שלוש שנים עם שבע מיטות אשפוז ומכונות הנשמה והיא מנוהלת ע"י ד"ר חאלד עבד אל חלים רופא מרדים בעל ותק של שנים רבות ונסיון גדול בנושא ההנשמה. היום מורכבת המחלקה מ 17 מיטות אשפוז ומכונות הנשמה. הנהלת בית החולים שואפת להגדיל את המחלקה עוד יותר על מנת לענות על  הדרישה הרבה למיטות אשפוז, הן מהקהילה והן מבתי החולים ומוסדות רפואיים אחרים בסביבה הקרובה והרחוקה וזאת עקב ריבוי הבעיות והחולים הזקוקים להנשמה מלאכותית . מה גם שהמחלקה הינה היחידה מסוגה באזור הצפון.

המחלקה מטפלת בחולים עם בעיות רפואיות מורכבות אקותיות אבל לרבות כרוניות הדורשות תמיכה לתקופה קצרה מצד אחד או להנשמה ממושכת  מצד שני והכל בהתאם לסוג הבעיה ממנה סובל החולה.  חולים אלה מתחלקים לשלוש סוגים:

1. חולים בהכרה מלאה אבל עם אי ספיקה נשימתית כרונית הנמצאים עם טרכיוסטומיה.. חולים אלה מונשמים עד לסגירת הטרכיוסטומיה וגמילתם מההנשמה. סוג זה של חולים משתחרר בד"כ כשהוא נושם באופן עצמוני .

 

2.חולים בהכרה מלאה הסובלים מנוון שרירים. חולים אלה נשארים במחלקה מחוברים למכשיר הנשמה כל עוד הם בחיים .

3.חולים מחוסרי הכרה שעברו החיאה בעקבות הפרעות קצב, דום לב או אירוע מוחי משמעותי. חולים אלה אינם מתקשרים עם הסביבה  ומטרת הטיפול בהם היא לגמול אותם ממכשיר ההנשמה ולהעבירם להנשמה דרך טרכיוסטומיה כדי להעבירם למחלקה סיעודית אחרת .

 

 בזכות הצוות המקצועי והמסור מצליחה המחלקה לגמול 30-35% מהחולים מהנשמה מלאכותית. נתון זה נחשב להצלחה מכובדת גם בממדים ארציים.

יש לציין שצוות המחלקה מורכב בנוסף לרופא האחראי  מעוד רופאים, אחיות ואחים, כוח עזר, דיאטנית, פיזיוטרפיסטים ועובדת סוציאלית . הצוות עובד במסירות, בנאמנות, במקצועיות אבל ומעל לכל באנושיות וחום שמשרה אבירה של משפחה אחת בינו לבין המטופלים ומשפחותיהם.

עינינו נשואות לעתיד. מחלקה גדולה יותר. מבנה חדש יותר. צוות גדול יותר. מערך לוגיסטי מודרני ויעיל יותר.

לפניות ובירורים

ניתן ליצור קשר דרך האתר 

ולברר על דרכי הפעולה השונים 

צור קשר

:פרטי התקשרות

 046508948: מספר טלפון 

השתתף במייל
כתובת

מספר פלאפון : 04-6508900

 

נצרת ישראל 15/6004

 

info@mysite.com

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Google+ Icon
  • Grey Instagram Icon